• #AkademiaVeolia

• Z przyjemnością informujemy, że Mali Optymiści zwyciężyli w konkursie "na najciekawsze relacje foto-video" organizowanym przez Akademię Veoila – Zdrowie i Integracja i znaleźli się w gronie 3 najbardziej kreatywnych, nagrodzonych placówek. Dziękujemy :)

Korzystając z programu i materiałów Fundacji Veoila "Edukacja w ruchu" wspólnie z Krokietem i Lamą promujemy na co dzień ruch i zdrowie.

• Optymistyczne Królestwo Dzieci

• „Optymistyczne dziecko to szczęśliwe dziecko”

Nasza Pani Dyrektor podczas XX Kongresu Optymistycznych Przedszkoli – KREUJ RZECZYWISTOŚĆ odebrała licencję dla przedszkola na Ogólnopolski Program Optymistyczne Królestwo Dzieci.

Od teraz nasze Optymistyczne Przedszkole będzie realizować swoje zadania w nowej odsłonie. W Królestwie Dzieci każdy będzie mógł odnaleźć swoją drogę do szczęścia. Nie ma przecież nic bardziej cennego jak radość szczęśliwych dzieci, mających wokół siebie mądrych i wspierających dorosłych.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W naszym przedszkolu jak co roku został zrealizowany temat Praw Dziecka. Każda grupa podjęła aktywności dostosowane do swoich możliwości i potrzeb. Podczas realizacji tego zagadnienia śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, oglądaliśmy filmiki, wykonywaliśmy prace plastyczne. Na różne sposoby staraliśmy się wyjaśnić dzieciom, że mają swoje prawa, że my jako dorośli robimy wszystko co w naszej mocy by ich przestrzegać. Na znak solidarności z innymi świętującymi ten dzień ubraliśmy się na niebiesko.

• Święto Niepodległości

• Mali Optymiści zaangażowali się w akcję "Szkoła do hymnu". Z powagą adekwatną do wieku, w sposób jak najbardziej uroczysty 11 listopada o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały hymn.

• Bal z okazji Dnia Przedszkolaka

• W ostatnim czasie w przedszkolu odbył się bal dla wszystkich naszych przedszkolaków. Zabawa taneczna była fantastyczna. Wszystkim dopisywał dobry humor. Niech uśmiech pozostanie na tych buziach przez cały rok.

• Wspomnienia z festynu

• Festyn uważamy za udany sądząc po pozytywnych wrażeniach naszych gości. Pogoda dopisała, atrakcje przypadły do gustu, zwłaszcza malowanie twarzy, zdobienie koron, loteryjka czy gościnna wizyta strażaków oraz Pszczółki Mai i Filipa prosto z bajki. Po placu zabaw rozchodził się przyjemny dźwięk muzyki, rozmów i śmiechu dzieci. Z pewnością za rok powtórzymy taki piknik :) Przedstawiamy poniżej kilka zdjęć:

• Wystawa

• Zapraszamy na spacer w okolice naszego przedszkola. Na ogrodzeniu można obejrzeć galerię zdjęć z wystawy zorganizowanej wewnątrz placówki pt. "Z już niepotrzebnego coś niebywałego". Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych przedmiotów, można by powiedzieć ze „śmieci” :) Powstały rewelacyjne zabawki takie jak: pluszaki, roboty, pojazdy, laleczki, domek dla lalek i wiele innych. Podziwiamy za pomysłowość i doceniamy za jakość wykonania. Recykling może być fajną sprawą :)

• Aktywni Mali Optymiści

• Nasi Optymiści chętnie angażują się w różnorodne działania. W ciągu całego roku przedszkolnego podejmujemy się realizacji wielu ciekawych projektów. one dostosowane do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci. Polegają na wykonywaniu zadań o charakterze artystycznym, sportowym. Dotyczą także świata przyrody. Te projekty to m.in.: "Dzieciaki ratują zwierzaki", "Emocja", "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody", "Zabawy Sztuką", "Dzieci uczą rodziców". Warto brać w nich udział, gdyż wspierają rozwój dzieci, przynoszą radość i satysfakcję :)

• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.