• Spotkania adaptacyjne w ogrodzie

• Zapraszamy wszystkie dzieci nowoprzyjęte na pierwszy etap spotkań adaptacyjnych w dniach 27–30 czerwca 2022 w godz. 16.30-17.30  (zabawy w ogrodzie przedszkolnym).

Na placu zabaw z dzieckiem przebywa tylko jedna osoba dorosła. Wejście na teren przedszkola od strony ogrodu.

• Dyżur wakacyjny

• Zgodnie z harmonogramem, od 10 do 24 maja 2022 r. rodzice potwierdzają korzystanie z miejsca w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. Potwierdzeniem woli zapisu jest wniesienie opłaty za żywienie w okresie dyżuru wakacyjnego.

Opłaty za dyżur wakacyjny 2022

• Aktywni Mali Optymiści

• Nasi Optymiści chętnie angażują się w różnorodne działania. W ciągu całego roku przedszkolnego podejmujemy się realizacji wielu ciekawych projektów. one dostosowane do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci. Polegają na wykonywaniu zadań o charakterze artystycznym, sportowym. Dotyczą także świata przyrody. Te projekty to m.in.: "Dzieciaki ratują zwierzaki", "Emocja", "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody", "Zabawy Sztuką", "Dzieci uczą rodziców". Warto brać w nich udział, gdyż wspierają rozwój dzieci, przynoszą radość i satysfakcję :)

• Wesołych Świąt

• Życzymy, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły wszystkim dużo radości i pogody ducha oraz mnóstwo wiosennego optymizmu. Niech będą dla Państwa czasem spędzonym w gronie kochających się i życzliwych osób. Bez pośpiechu i zmartwień, w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Smacznego jajka i mokrego dyngusa. Wesołych Świąt  🐣🐤🐣

• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.

• Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

• Zapraszamy na zajęcia w Punktach dziennego pobytu z możliwością nauki języka polskiego oraz z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy mieszkających na terenie Dzielnicy Bielany.

• Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak, ul. H.CH.Andersena 4, tel. 22 835 93 47 – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy I - III
              • Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, ul. Cegłowska 39, tel. 22 834 13 47 – dzieci z klas IV-VIII
              • Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a, tel. 22 834 52 59 – dzieci ze szkół ponadpodstawowych

Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 9: 00 do 19: 00, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 13:00. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z załączonym grafikiem.

Grafik zajęć Punktów dziennego pobytu z tłumaczeniem

Zapraszamy!

• Świąteczna akcja charytatywna

• Warto dodać, Fundacja Małych Stópek wspiera swoimi działaniami takie instytucje jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto, dary ze zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.Zachęcamy do przyniesienia choćby kilku artykułów właśnie takich jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, mokre chusteczki, smoczki, buteleczki, kocyki, ręczniki.

Nie przynosimy używanych zabawek, ubrań, akcesoriów.

Zapraszamy do aktywnego udziału w tej charytatywnej inicjatywie :) Zbiórka trwa do końca roku. Wszystko następnie zostanie przez nas zapakowane i przekazane w potrzebujące ręce. Będziemy o tym informowali :) Więcej o samej akcji jeszcze w pod linkiem: https://paczuszkadlamaluszka.pl/o-akcji/

• Kiermasz książek

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz książki zorganizowany przez ,,Pomocne Bielany''. 6 listopada (sobota) godz. 11.00-16.00 Szkoła Podstawowa nr 293 ul. Kochanowskiego 8. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży książek zostaną przekazane chorej Oliwce.

Oliwka to dziewczynka, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną, wrodzoną łamliwością kości. Do końca życia będzie potrzebowała specjalistycznej rehabilitacji. Zbierane pieniądze pomagają finansować potrzebne operacje, sprzęty czy lekarstwa. Pod tym linkiem można śledzić losy dziewczynki: https://www.facebook.com/oliwkowy/.

Dzięki Państwa ofiarności dołączyliśmy całą społecznością przedszkolną do zorganizowania kiermaszu książek. Dziękujemy serdecznie! Można teraz zrobić kolejny krok. Zachęcamy do wizyty na tym kiermaszu :)