• Spotkania adaptacyjne dla nowych dzieci

• Serdecznie zapraszamy dzieci, które od 1 września rozpoczną swoją przedszkolną przygodę na spotkania adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu. Bardzo miło będzie nam poznać nasze nowe przedszkolaki. Pragniemy, aby wszystkie dzieci z uśmiechem, bez stresu i płaczu przychodziły do naszego przedszkola. Pierwszy etap spotkań odbędzie się w ogrodzie w dniach 28–30 czerwca w godz. 16.30-17.30.

Ponieważ spotkania będą odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego bardzo prosimy, aby każde dziecko było pod opieką tylko jednego opiekuna. Dorosłych prosimy o przybycie do przedszkola w maseczkach zasłaniających nos i usta oraz zachowanie bezpiecznej odległość między uczestnikami spotkania.

W przypadku niesprzyjającej pogody (deszcz) spotkanie może zostać odwołane.

• "Góra grosza" podsumowanie akcji

• Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję "Góra Grosza". Udało się zebrać 276 złotych i 43 grosze. Pieniądze zostaną przekazane dzieciom, które są pod opieką Towarzystwa Nasz Dom. To była już 21 edycja i po raz kolejny pokazała, że razem możemy wiele!

• Wyniki konkursu w ramach ogólnopolskiej akcji Pho3nix Active School

• Zakończył się konkurs, w którym ponad 350 szkół i przedszkoli z całej Polski przygotowało materiały filmowe mające na celu inspirować wszystkich do aktywności sportowej. Oddane głosy pozwoliły nam uplasować się na 60 miejscu w pierwszej setce zwycięskich placówek! W nagrodę Fundacja Pho3nix Active School zorganizuje dla naszych dzieci sportowe warsztaty! Wszystkim, którzy oddali głosy na nasze Przedszkole serdecznie dziękujemy.

• Życzenia

• Wszystkim dzieciom oraz tym, którzy dziećmi się czują, życzymy nieskończonej radości, wiary w siebie, wspierających przyjaciół, spełnienia marzeń i życia jak z bajki!

• X Ogólnopolskie Święto Optymizmu

• X Jubileuszowe Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Za nami obchody niezwykle radosnego Ogólnopolskiego Święta Optymizmu. Każda grupa spędziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Zabawom i uśmiechom nie było końca. Niespodzianki czekały nie tylko na dzieci... ale również na rodziców! Owocem pozytywnego myślenia są optymistyczne bajki i wiersze, które napisały kreatywne przedszkolaki wraz z rodzinami. Z utworami można zapoznać się klikając w plik poniżej. Optymizm z pewnością zostanie w naszych sercach na najbliższy rok.

• Życzenia

• Życzymy, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca słońcem i radością oraz były źródłem siły i nadziei. Optymiści

• Finał przedszkolnego konkursu plastycznego

• Nowa galeria Optymistyczna Pani Wiosna została dodana do albumu fotograficznego

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia pięknych portretów Optymistycznej Pani Wiosny. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością. Nie brakowało ciekawych pomysłów, nietypowych materiałów i rzetelnego wykonania, dlatego wszyscy mali artyści zostają wyróżnieni. Gratulujemy! Po powrocie do przedszkola wręczymy pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• W naszym przedszkolu jest miejsce też na tolerancję. Mimo, iż wśród nas nie ma dzieci chorych na Zespół Downa to wiemy po ostatnich zajęciach na czym polega ta choroba. W przyszłości będziemy potrafili odnaleźć się w sytuacji kiedy kogoś takiego poznamy. Wiemy, że łączy nas wiele: dążenie do spełniania marzeń, chęć zabawy, smakowanie lodów... By wyrazić swoją jedność z nimi założyliśmy skarpetki nie do pary. Świętowaliśmy w ten sposób Światowy Dzień Zespołu Downa.

• Okiem drona

• Zabieramy Państwa w podróż, podczas której będziecie mogli obejrzeć nasze przedszkole z lotu ptaka. Dzięki ujęciom z drona zobaczycie przedszkole Małych Optymistów z zupełnie innej, fantastycznej perspektywy.

• Smoki w przedszkolu

• We wtorek w naszym przedszkolu pojawili się nietypowi goście. Była to Paskalia, Żelysław i Zenon. Ten pierwszy osobnik to agama brodata, drugi to gekon orzęsiony, a ostatni to kameleon lamparci. Oczywiście były
              w towarzystwie swojego opiekuna, który bardzo ciekawie nam o nich opowiadał. Samo oglądanie ich na żywo i wysłuchanie na ich temat informacji zrobiło duże wrażenie. Dzieci były zachwycone obcowaniem z tymi egzotycznymi gadami.

• Taekwondo - zajęcia w przedszkolu

• Od poniedziałku wznowiliśmy na terenie przedszkola zajęcia dla trzech najstarszych grup prowadzone przez instruktora Uczniowskiego Klubu Sportowego G-8 Bielany. Dzieci z entuzjazmem przywitały Pana Karola, który docenił ich umiejętności. Przez ostatnie dwa miesiące ćwiczyliśmy online korzystając z nagrań, cyklicznie przesyłanych przez trenera. Zajęcia taekwondo będą odbywały się w każdy poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

• Do rodziców 5-6 latków

• Wszystkich rodziców, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły dla swojego dziecka (zerówki bądź pierwszej klasy) zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych bielańskich szkół, na których znajdują się różnorodne materiały informacyjne dotyczące naboru, a także prezentacje i wirtualne spacery po szkole.