• Likwidacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych - informacja dla rodziców

• Obecnie trwa procedowanie dotyczące likwidacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z dniem 31 sierpnia 2024 r. Wszystkie dzieci sześcioletnie będą miały zapewnioną możliwość kontynuacji rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego w przedszkolach, do których uczęszczają w roku szkolnym 2023/2024, poprzez potwierdzenie przez rodziców woli kontynuacji w trakcie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025.

Likwidacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wynika z:

• Braku możliwości dostosowania organizacji pracy szkól podstawowych do zmienionych przepisów ochrony przeciwpożarowej. Termin dostosowania lokalu do ww. wymagań upływa 31 sierpnia 2024r. Pomieszczenia, w którym funkcjonują oddziały przedszkolne w bielańskich publicznych szkołach podstawowych nie spełniają nowych wymagań przeciwpożarowych.

• Analizy danych demograficznych. W najbliższych latach liczba miejsc w przedszkolach publicznych funkcjonujących na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zaspokoi potrzeby społeczne mieszkańców w zakresie wychowania przedszkolnego, mimo likwidacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Od kilku lat na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych występuje znaczna liczba wolnych miejsc. Obecnie w przedszkolach są 222 wolne miejsca, a w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych 21 wolnych miejsc.

• Urodziny Słonia Bielańskiego

• Nasze Przedszkole miało zaszczyt współorganizować z Przedszkolami nr 39, 272 i 334 konkurs promujący to, co wyjątkowo mocno leży nam na sercu – zdrowe żywienie dzieci. Podczas finału „Urodzin Słonia Bielańskiego” wygrywały wszystkie przedszkola, które stworzyły zdrową i smaczną przekąskę dla dzieci – a efekt swoich starań udokumentowały zdjęciem i załączonym przepisem. Imprezę uświetniły warsztaty kulinarne poprowadzone przez sportowca i dietetyka Menedżera Sportu Pana Roberta Banasiuka oraz taneczne zabawy ze Słoniem Bielańskim. To ważne dla naszej placówki wydarzenie uświetnił swoją obecnością Pan Grzegorz Pietruczuk Burmistrz Dzielnicy Bielany oraz zastępcy Burmistrza: Pani Sylwia Lacek i Pan Andrzej Malina. Zapraszamy do obejrzenia galerii, gdzie zamieszczamy przygotowane na wystawę plakaty przedszkoli biorących udział w konkursie.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Światowy Dzień Uśmiechu to dla naszego przedszkola święto wyjątkowe. Już od samego rana z pomocą dzieci i rodziców ozdabialiśmy nasz przyprzedszkolny placyk malując na nim radosne buźki. Kolorowe dzieło zostało dokończone przez dzieci w ciągu dnia. Nasze przedszkolaki tworzyły kolorowe, roześmiane prace plastyczne. Starszaki dodatkowo niosły swoje uśmiechy okolicznym mieszkańcom w roześmianej paradzie. Przedszkolaki obdarowywały napotkane dzieci i osoby starsze balonami.

• Królewski Bal Przedszkolaka

• Świat zwierząt, tańce, zabawy ruchowe, konkurencje sportowe - taki był tegoroczny Bal Przedszkolaków pod hasłem "W Królestwie Leśnych Zwierząt". Jak zwykle nie zabrakło na nim mnóstwa śmiechu, radości i pozytywnej energii.

• Akcja "Przytul się do drzewa"

• Jesteśmy zieloni! Ale nie w tematach eko. Z przyjemnością wzięliśmy udział w akcji "Przytul się do drzewa" zorganizowanej przez Fabrykę Aktywności Młodych w ramach inicjatywy #strażnicylasów. Dzieci chętnie pokazywały jakie żywią uczucia do drzew. Podczas naszych rozmów padło wiele optymistycznych wizji świata jak"nigdy nikt nie wyrzuci śmieci do lasu" lub "nie będzie pożarów w lesie". Mamy siłę zmieniać świat na lepsze :)

• Ogólnopolskie Święto Optymizmu

• Wczoraj zorganizowaliśmy kolorowy, wesoły marsz z okazji Ogólnopolskiego Święta Optymizmu :) Wszystkie przedszkolaki rozdawały przechodniom korony z optymistycznym przekazem. Najmłodsze grupy odwiedziły klub seniora. Reakcje ludzi na spontaniczność dzieci były wzruszające. To był dzień pełen uśmiechu i radości!

• Akcja "Kwiatki na rabatki"

• Mali Optymiści co roku świętują Dzień Ziemi. Zawsze w tym dniu poruszany jest temat dbania o naszą planetę. Przypominamy jak właściwie segregować śmieci i mówimy o korzyściach płynących z oszczędzania wody. Dużo uwagi poświęcamy też faunie i florze, która jest poniekąd w naszych rękach. Tym razem we współpracy z rodzicami przeprowadziliśmy akcję "Kwiatki na rabatki". Dzieci poznały nazwy kwiatów, ich budowę i sposób sadzenia. Mogą doglądać teraz każdego dnia jak owoc ich pracy się rozwija. Nasz ogród wygląda kolorowo i wiosennie.