• Dla wszystkich dzieci

COŚ DLA GŁOWY

Z czym kojarzy się Wam lato? Czyli kolejna pora roku. W tym ciepłym sezonie czekają nas letnie wakacje.

Lubicie lato? Jaka jest Wasza ulubiona pora roku? Podejmijcie wyzwanie i rozwiążcie quiz: PORY ROKU

Nie tylko ludzie cieszą się ze słońca. Co by było, gdyby pszczoły zrobiły sobie teraz urlop? Zobaczcie co na ten temat sądzi Pszczółka Maja:

W lecie ubieramy się inaczej niż zimą. Lżejsze ubrania pozwalają nam przetrwać upały. Jak myślicie, co robią zwierzęta, które mają na sobie futro przez cały rok? Posłuchajcie opowiadania: AUDIOBOOK KUBUŚ PUCHATEK

Obejrzyjcie film i pomyślcie, czy dostrzegliście już w swoim otoczeniu wszystkie oznaki lata:

Sprawdźcie czy odpowiednio dopasujecie przedmioty do pory roku: GRA ONLINE

Macie jakieś plany na czas wolny? Wakacje można spędzić w domu lub poza nim. Można wyjechać niedaleko lub odbyć długą podróż w różne zakątki świata. Popatrzcie: LATO CZEKA

A jak wyobrażacie sobie swoje wymarzone wakacje? Narysujcie na kartce plan na Wasze wymarzone wakacje.

Posłuchajcie jakie pomysły na urlop miały Ufoludki: BIWAK UFOLUDKÓW

Popatrzcie jak wyglądała wymarzona podróż Muminków na bezludną wyspę:

A tak spędzili wakacje Bolek i Lolek:

BOLEK I LOLEK NAD MORZEM

BOLEK I LOLEK NAD JEZIOREM

Żeby móc cieszyć się letnią pogodą i wolnym czasem, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Posłuchajcie piosenki i wymieńcie kilka zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać latem:

Kiedy stanie się coś złego, należy zadzwonić pod numer 112. Z kłopotów uratują Was Policjanci, Strażnicy Miejscy, Strażacy lub Ratownicy. Przeczytajcie z rodzicami uważnie, jakie rady znajdują się na stronie: BEZPIECZNEWAKACJE.PL

Ratownicy wiedzą, w jaki sposób udzielić pomocy i co robić, żeby do żadnego wypadku nie doszło. Właśnie dlatego należy słuchać ich ostrzeżeń.

Ratowników spotkamy na strzeżonych kąpieliskach, ale nawet tam należy pamiętać o pewnych zasadach. Zobaczcie: JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ CZAS NAD WODĄ

Tam gdzie Ratownika nie ma, jest dużo bardziej niebezpiecznie. Czy zachowacie się jak bohaterowie animacji? Obejrzyjcie:

Zobaczcie, nawet Reksio zamienił się w Ratownika:

Nad morzem, nad jeziorem czy nad rzeką przyda Wam się cała lista rzeczy, które będą tam potrzebne. Zaznaczcie: CO ZABIERZEMY NA PLAŻĘ

Co wzięlibyście na daleki wyjazd, bo uważacie to za niezbędne? Sprawdźcie co do walizki spakowała Peppa:

W miejsce wypoczynku można dotrzeć na różne sposoby. Czym podróżowała rodzina Peppy? Jakie jeszcze sposoby przemieszczania się przychodzą Wam do głowy?

Wolisz morze czy jeziora? A może góry? W górach też należy uważać na wiele rzeczy. Popatrzcie:

Gdybyście mieli lecieć balonem w podniebną podróż, to jak on by wyglądał? Pokoloruj: BALONEM NA WAKACJE

Każda wycieczka to mnóstwo wspomnień i przygód. Może zaprosicie rodzinę na wycieczkę rowerową do lasu?

A może wybierzecie się na wycieczkę: POCIĄGIEM PRZEZ POLA I LASY

ZABAWY MATEMATYCZNE

Podczas letniej burzy rozwiąż zadania:

POLICZ I POKOLORUJ WEDŁUG KODU
            MATEMATYCZNE LODY
            UKŁADANKA
            CO NASTĘPNE
            ILE CZEGO
            SYLABY
            POCIĄG
            PESTKI

COŚ DLA CIAŁA