• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.

• Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

• Zapraszamy na zajęcia w Punktach dziennego pobytu z możliwością nauki języka polskiego oraz z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy mieszkających na terenie Dzielnicy Bielany.

• Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak, ul. H.CH.Andersena 4, tel. 22 835 93 47 – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy I - III
              • Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, ul. Cegłowska 39, tel. 22 834 13 47 – dzieci z klas IV-VIII
              • Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a, tel. 22 834 52 59 – dzieci ze szkół ponadpodstawowych

Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 9: 00 do 19: 00, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 13:00. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z załączonym grafikiem.

Grafik zajęć Punktów dziennego pobytu z tłumaczeniem

Zapraszamy!