• Reguły współpracy

• Prosimy zadbać o to, aby osoba przyprowadzająca  dziecko oddała je bezpośrednio pod opiekę pracownikowi przedszkola.

Uzasadnienie: Chcemy zadbać o pełne bezpieczeństwo Państwa dzieci już od momentu przyprowadzenia dziecka do przedszkola.

• Obowiązkiem osób wchodzących i wychodzących z przedszkola jest zamykanie furtki.

Uzasadnienie: Bezpośrednie wyjście na chodnik  (którym często przejeżdżają rowery) oraz ulicę, stwarza zagrożenie życia i zdrowia dziecka - dbajmy wspólnie o bezpieczęństwo wszystkich dzieci.

• Dziecko może być odebrane z przedszkola przez rodziców lub pisemnie upoważnione przez nich osoby dorosłe, które mogą zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo.

Uzasadnienie: Ważne jest dla nas, aby dziecko wróciło bezpiecznie do domu.

• Prosimy  o  przyprowadzanie  dzieci  do  godz. 8.30. Jeżeli dziecko będzie przyprowadzone później należy zgłosić ten fakt w dniu poprzedzającym, a w szczególnych przypadkach w tym samym dniu do godz. 8.00.

Uzasadnienie: Chcemy, aby Państwa dzieci miały możliwość uczestniczenia w pełnej ofercie przedszkola i nie były narażone na stres związany z późniejszym wejściem na zajęcia.

• Prosimy o punktualne obieranie dzieci (najpóźniej do godz. 17.30).

Uzasadnienie: Nie chcemy narażać dzieci na niepotrzebny stres  związany z długim oczekiwaniem na rodziców.

• Rodzice, którzy odbiorą swoje dziecko, i z różnych powodów przebywają nadal na terenie przedszkola biorą na siebie pełną odpowiedzialność za dziecko. Kiedy rodzic załatwia inne sprawy w przedszkolu i nie może zająć się swoim dzieckiem powinien zgłosić ten fakt nauczycielowi, wtedy odpowiedzialność przejmuje nauczyciel.

Uzasadnienie: Chcemy, żeby dziecko jednoznacznie wiedziało pod czyją jest opieką i do kogo ewentualnie ma zwracać się o pomoc.

• Na zebrania zapraszamy samych rodziców (bez dzieci).

Uzasadnienie: Podczas zebrań dzieci się nudzą, źle się czują, a rodzice i nauczyciele nie mogą skupić się na poruszanych sprawach oraz szczerej rozmowie.

• W przedszkolu nie stosuje się wobec dzieci żadnych zabiegów medycznych z wyjątkiem udzielania pierwszej pomocy.

Uzasadnienie: Bardzo zależy nam na zdrowiu Państwa dzieci, ale nie mamy wiedzy medycznej i boimy się popełnić pomyłkę.

• W czasie choroby dziecko przebywa w domu. W przypadku choroby zakaźnej rodzice zawiadamiają o tym fakcie przedszkole, a po jej zakończeniu przedstawiają zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola.

Uzasadnienie: Naszym zadaniem jest dbać o zdrowie wszystkich dzieci i zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się chorób w przedszkolu.

• W  naszym  przedszkolu  przyzwyczajamy  dzieci  do regularnego spożywania urozmaiconych  posiłków. W szczególnych wypadkach, kiedy dziecko nie toleruje wybranych potraw, wspólnie z rodzicami ustalamy zasady żywienia.

Uzasadnienie: Chcemy, żeby dzieci nie były głodne i otrzymały posiłek zaspokajający ich potrzeby. Ważne jest dla nas, aby dzieci potrafiły przełamać własne uprzednia do niektórych potraw.