• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W naszym przedszkolu jak co roku został zrealizowany temat Praw Dziecka. Każda grupa podjęła aktywności dostosowane do swoich możliwości i potrzeb. Podczas realizacji tego zagadnienia śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, oglądaliśmy filmiki, wykonywaliśmy prace plastyczne. Na różne sposoby staraliśmy się wyjaśnić dzieciom, że mają swoje prawa, że my jako dorośli robimy wszystko co w naszej mocy by ich przestrzegać. Na znak solidarności z innymi świętującymi ten dzień ubraliśmy się na niebiesko.

• Optymistyczne Królestwo Dzieci

• „Optymistyczne dziecko to szczęśliwe dziecko”

Nasza Pani Dyrektor podczas XX Kongresu Optymistycznych Przedszkoli – KREUJ RZECZYWISTOŚĆ odebrała licencję dla przedszkola na Ogólnopolski Program Optymistyczne Królestwo Dzieci.

Od teraz nasze Optymistyczne Przedszkole będzie realizować swoje zadania w nowej odsłonie. W Królestwie Dzieci każdy będzie mógł odnaleźć swoją drogę do szczęścia. Nie ma przecież nic bardziej cennego jak radość szczęśliwych dzieci, mających wokół siebie mądrych i wspierających dorosłych.