• X Ogólnopolskie Święto Optymizmu

• X Jubileuszowe Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Za nami obchody niezwykle radosnego Ogólnopolskiego Święta Optymizmu. Każda grupa spędziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Zabawom i uśmiechom nie było końca. Niespodzianki czekały nie tylko na dzieci... ale również na rodziców! Owocem pozytywnego myślenia są optymistyczne bajki i wiersze, które napisały kreatywne przedszkolaki wraz z rodzinami. Z utworami można zapoznać się klikając w plik poniżej. Optymizm z pewnością zostanie w naszych sercach na najbliższy rok.

• Finał przedszkolnego konkursu plastycznego

• Nowa galeria Optymistyczna Pani Wiosna została dodana do albumu fotograficznego

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia pięknych portretów Optymistycznej Pani Wiosny. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością. Nie brakowało ciekawych pomysłów, nietypowych materiałów i rzetelnego wykonania, dlatego wszyscy mali artyści zostają wyróżnieni. Gratulujemy! Po powrocie do przedszkola wręczymy pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• W naszym przedszkolu jest miejsce też na tolerancję. Mimo, iż wśród nas nie ma dzieci chorych na Zespół Downa to wiemy po ostatnich zajęciach na czym polega ta choroba. W przyszłości będziemy potrafili odnaleźć się w sytuacji kiedy kogoś takiego poznamy. Wiemy, że łączy nas wiele: dążenie do spełniania marzeń, chęć zabawy, smakowanie lodów... By wyrazić swoją jedność z nimi założyliśmy skarpetki nie do pary. Świętowaliśmy w ten sposób Światowy Dzień Zespołu Downa.

• Okiem drona

• Zabieramy Państwa w podróż, podczas której będziecie mogli obejrzeć nasze przedszkole z lotu ptaka. Dzięki ujęciom z drona zobaczycie przedszkole Małych Optymistów z zupełnie innej, fantastycznej perspektywy.

• Zrobiliśmy razem coś dobrego!

• Serdecznie dziękujemy za okazane serce i udział w świątecznej zbiórce dla dzieci z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku - Fundacja Rodzin Adopcyjnych. Dary od społeczności naszego przedszkola wraz ze świątecznymi życzeniami zostały przekazane organizatorom zbiórki.

• Konkurs „Geometryczna Kraina”

• Maja, Natalka i Nina reprezentowały nasze przedszkole w dzielnicowym konkursie plastycznym „Geometryczna Kraina”. Organizatorem konkursu był Burmistrz Dzielnicy Bielany, Przedszkole nr 105 oraz 268. Dziewczynki wykonały przepiękne prace, za co otrzymały dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy.

• Polska Złota Jesień - udział w konkursie plastycznym

• Mali Optymiści poprzez sztukę wyrażają swoje spostrzeżenia odnośnie jesieni. Przy użyciu farb, kredek, ciekawych materiałów powstały artystyczne prace. Wykonały je: Jagoda, Łucja, Weronika, Lena i Maja. Dzieci zostały docenione. Za udział w konkursie "Polska Złota Jesień" otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz statuetkę.