• AKTUALNOŚCI

      • Dyżur wakacyjny

      • W dniach 3.07–21.07 organizujemy w naszym przedszkolu dyżur wakacyjny. Przedszkole czynne jest od godz. 7.00 do 17.30. Do budynku wchodzimy bocznym wejściem (z prawej strony).  Pierwszego dnia rano otrzymacie Państwo dokumenty do wypełnienia, które należy dostarczyć przy odbiorze dziecka.  

       Prosimy o przyniesienie kapci dla dzieci oraz ubrania na zmianę na wszelki wypadek, szczególnie dla maluszków (torbę z ubraniem zostawiamy w szatni).

       W trakcie dyżuru wakacyjnego nie będzie leżakowania.

       Serdecznie zapraszamy

      • Zaproszenie na Piknik

      • „Wielokulturowo na sportowo” piknik z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i młodzieży

       Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk wraz z Radą i Zarządem Dzielnica Bielany zapraszają na piknik „Wielokulturowo na sportowo”.  Impreza odbędzie się w czwartek 1 czerwca, na terenie stadionu lekkoatletycznego Akademii Wychowania Fizycznego w godz. 15.30-18.30. W programie mnóstwo atrakcji  m.in. występy artystyczne, gry i zabawy oraz duuuużo sportu.

       Piknik „Wielokulturowo na sportowo” odbędzie się po raz pierwszy. Urząd Dzielnicy Bielany organizuje go, żeby zapewnić najmłodszym kolejną porcję dobrej zabawy (pierwsza już 27 maja piknik w Parku Chomicza z okazji Dnia Dziecka), a przy okazji zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Chce także zwrócić uwagę na integrację z osobami pochodzącymi z różnych kultur, a zwłaszcza z Ukraińcami. Dlatego do wspólnej zabawy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy.

       Impreza odbędzie się w czwartek, 1 czerwca, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Stadion lekkoatletyczny wraz z najbliższym otoczeniem zamieni się w pięć stref: artystyczną, warsztatową, animacyjną, gastronomiczną i służb mundurowych. W strefie artystycznej nastąpi inauguracja pikniku przemaszeruje orkiestra morskiego oddziału Straży Granicznej, która zaprezentuje musztrę paradną. W tejże strefie zaśpiewają dzieci z grupy Viva La Musica, będzie można tez posłuchać ukraińskich baśni i bajek.

       W przerwach od występów warto będzie zajrzeć do strefy warsztatowej. Tutaj najmłodsi będą mogli spróbować sił w tańcu i rękodziele, a także uzyskać wiele przydatnych informacji w zakresie edukacji przyrodniczej. Ofertę zamkną warsztaty odnośnie zdrowego żywienia. Ich uczestnicy od razu będą mogli sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę w ulokowanej po sąsiedzku strefie gastronomicznej, gdzie na wszystkich bawiących się będą czekały różne smakołyki na zimno i gorąco.

       Ze względu na sportowy charakter pikniku, w strefie animacyjnej na dzieci będą czekać takie atrakcje jak m.in. przejażdżka na kucyku, miasteczko dmuchanych zjeżdżalni, pokazy karate, gry i zabawy sportowe. Z kolei w strefie służb mundurowych starsi i młodsi będą mogli wsiąść do wozu strażackiego lub policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak w środku wyglądają auta, którymi strażacy wyruszają do pożarów i zdarzeń drogowych, a policjanci na co dzień patrolują ulice.

      • Mali Sportowcy

      • W VII Bielańskiej Olimpiadzie Przedszkolaka nasze przedszkole reprezentowała drużyna dzieci z młodszych grup: Milutki i Chichotki. Przedszkolaki rywalizowały  w zabawach lekkoatletycznych, w różnych konkurencjach, m.in. rzuty „oszczepem”, bieg sprinterski przez płotki, rzuty woreczkiem do celu, Formuła I. Nasza drużyna dzielnie walczyła. Zdobyliśmy statuetkę za IV miejsce, każdy też otrzymał medal :)

      • Ogólnopolskie Święto Optymizmu

      • Wczoraj zorganizowaliśmy kolorowy, wesoły marsz z okazji Ogólnopolskiego Święta Optymizmu :) Wszystkie przedszkolaki rozdawały przechodniom korony z optymistycznym przekazem. Najmłodsze grupy odwiedziły klub seniora. Reakcje ludzi na spontaniczność dzieci były wzruszające. To był dzień pełen uśmiechu i radości!

      • Akcja "Kwiatki na rabatki"

      • Mali Optymiści co roku świętują Dzień Ziemi. Zawsze w tym dniu poruszany jest temat dbania o naszą planetę. Przypominamy jak właściwie segregować śmieci i mówimy o korzyściach płynących z oszczędzania wody. Dużo uwagi poświęcamy też faunie i florze, która jest poniekąd w naszych rękach. Tym razem we współpracy z rodzicami przeprowadziliśmy akcję "Kwiatki na rabatki". Dzieci poznały nazwy kwiatów, ich budowę i sposób sadzenia. Mogą doglądać teraz każdego dnia jak owoc ich pracy się rozwija. Nasz ogród wygląda kolorowo i wiosennie.

      • Rekrutacja na nowy rok

      • Rekrutacja dla nowych dzieci trwa od 7 do 22 marca. Więcej informacji na stronie BIURA EDUKACJI.

       Zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola oraz zapoznania się z informacjami na stronie w zakładce STREFA RODZICA/ Dla nowych rodziców.

      • Sportowe wyzwania

      • Mali Optymiści uwielbiają ruch! Wiedzą bowiem doskonale, że sport to zdrowie. Zawsze są chętni do wszelkich aktywności. Grupa przedstawicieli naszego przedszkola w tym miesiącu zdobyła 4 miejsce w Przedszolimpiadzie, czyli grach i zabawach ruchowych. Bardzo się cieszymy :)