• Zawieszenie zajęć

• Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną oraz wysoką absencję spowodowaną chorobami i zakażeniami COVID-19 dzieci i pracowników przedszkola oraz w celu przecięcia drogi szerzenia się ewentualnego zakażenia, decyzją sanepidu od 24 do 2 grudnia (włącznie) zajęcia we wszystkich grupach zostają zawieszone.

• Kiermasz książek

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz książki zorganizowany przez ,,Pomocne Bielany''. 6 listopada (sobota) godz. 11.00-16.00 Szkoła Podstawowa nr 293 ul. Kochanowskiego 8. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży książek zostaną przekazane chorej Oliwce.

Oliwka to dziewczynka, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną, wrodzoną łamliwością kości. Do końca życia będzie potrzebowała specjalistycznej rehabilitacji. Zbierane pieniądze pomagają finansować potrzebne operacje, sprzęty czy lekarstwa. Pod tym linkiem można śledzić losy dziewczynki: https://www.facebook.com/oliwkowy/.

Dzięki Państwa ofiarności dołączyliśmy całą społecznością przedszkolną do zorganizowania kiermaszu książek. Dziękujemy serdecznie! Można teraz zrobić kolejny krok. Zachęcamy do wizyty na tym kiermaszu :)

• Sportowe warsztaty

• W zeszłym roku znaleźliśmy się w grupie najbardziej inspirujących sportowo szkół i przedszkoli. Nagrodą za nasz film video są warsztaty, które będą prowadzone przez organizatorów projektu Pho3nix Active School we współpracy ze sportowcami. Nasze przedszkole odwiedzi olimpijka, pani Sylwia Kocerka (Lewandowska), Jest to wioślarka, medalistka biorąca udział w Mistrzostwach Europy i Świata. Polecamy też obejrzeć inspirujący FILMIK, który zachęca dzieci do aktywnego trybu życia.

• Biblioteka Podwórkowa

• Serdecznie zapraszamy w imieniu Mediateki naszych przedszkolaków z rodzicami na zajęcia Biblioteki Podwórkowej. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 października, o godzinie 11:30. Potrwa ok. 1,5 godziny. Preferowany wiek dzieci to 5-12 lat. Wstęp wolny (bez zapisów). Zajęcia będą odbywały się w bibliotece Mediateki przy współpracy ze Stowarzyszeniem ATD Czwarty Świat.

Biblioteki Podwórkowe to regularne, cotygodniowe spotkania z dziećmi i ich rodzicami, polegające na wspólnym oglądaniu i czytaniu książek, rozmawianiu oraz wykonywaniu różnych prac plastycznych.

Zachęcamy do skorzystania.

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce książek na kiermasz. Dzięki Państwa dobrym sercom udało sią zebrać pokaźną ilość darów. Niedługo zostaną one przekazane organizatorom. Natomiast termin i miejsce kiermaszu podamy wkrótce.

• Informacja

• Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Możliwy jest także kontakt mailowy: pomagamy@1815.pl

• "Góra grosza" podsumowanie akcji

• Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję "Góra Grosza". Udało się zebrać 276 złotych i 43 grosze. Pieniądze zostaną przekazane dzieciom, które są pod opieką Towarzystwa Nasz Dom. To była już 21 edycja i po raz kolejny pokazała, że razem możemy wiele!

• Wyniki konkursu w ramach ogólnopolskiej akcji Pho3nix Active School

• Zakończył się konkurs, w którym ponad 350 szkół i przedszkoli z całej Polski przygotowało materiały filmowe mające na celu inspirować wszystkich do aktywności sportowej. Oddane głosy pozwoliły nam uplasować się na 60 miejscu w pierwszej setce zwycięskich placówek! W nagrodę Fundacja Pho3nix Active School zorganizuje dla naszych dzieci sportowe warsztaty! Wszystkim, którzy oddali głosy na nasze Przedszkole serdecznie dziękujemy.

• Życzenia

• Wszystkim dzieciom oraz tym, którzy dziećmi się czują, życzymy nieskończonej radości, wiary w siebie, wspierających przyjaciół, spełnienia marzeń i życia jak z bajki!

• X Ogólnopolskie Święto Optymizmu

• X Jubileuszowe Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Za nami obchody niezwykle radosnego Ogólnopolskiego Święta Optymizmu. Każda grupa spędziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Zabawom i uśmiechom nie było końca. Niespodzianki czekały nie tylko na dzieci... ale również na rodziców! Owocem pozytywnego myślenia są optymistyczne bajki i wiersze, które napisały kreatywne przedszkolaki wraz z rodzinami. Z utworami można zapoznać się klikając w plik poniżej. Optymizm z pewnością zostanie w naszych sercach na najbliższy rok.

• Finał przedszkolnego konkursu plastycznego

• Nowa galeria Optymistyczna Pani Wiosna została dodana do albumu fotograficznego

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia pięknych portretów Optymistycznej Pani Wiosny. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością. Nie brakowało ciekawych pomysłów, nietypowych materiałów i rzetelnego wykonania, dlatego wszyscy mali artyści zostają wyróżnieni. Gratulujemy! Po powrocie do przedszkola wręczymy pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• W naszym przedszkolu jest miejsce też na tolerancję. Mimo, iż wśród nas nie ma dzieci chorych na Zespół Downa to wiemy po ostatnich zajęciach na czym polega ta choroba. W przyszłości będziemy potrafili odnaleźć się w sytuacji kiedy kogoś takiego poznamy. Wiemy, że łączy nas wiele: dążenie do spełniania marzeń, chęć zabawy, smakowanie lodów... By wyrazić swoją jedność z nimi założyliśmy skarpetki nie do pary. Świętowaliśmy w ten sposób Światowy Dzień Zespołu Downa.