• Wspomnienia z festynu

• Festyn uważamy za udany sądząc po pozytywnych wrażeniach naszych gości. Pogoda dopisała, atrakcje przypadły do gustu, zwłaszcza malowanie twarzy, zdobienie koron, loteryjka czy gościnna wizyta strażaków oraz Pszczółki Mai i Filipa prosto z bajki. Po placu zabaw rozchodził się przyjemny dźwięk muzyki, rozmów i śmiechu dzieci. Z pewnością za rok powtórzymy taki piknik :) Przedstawiamy poniżej kilka zdjęć:

• Spotkania adaptacyjne w ogrodzie

• Zapraszamy wszystkie dzieci nowo przyjęte na pierwszy etap spotkań adaptacyjnych w dniach 27–30 czerwca 2022 w godz. 16.30-17.30  (zabawy w ogrodzie przedszkolnym).

Na placu zabaw z dzieckiem przebywa tylko jedna osoba dorosła. Wejście na teren przedszkola od strony ogrodu.

• Wystawa

• Zapraszamy na spacer w okolice naszego przedszkola. Na ogrodzeniu można obejrzeć galerię zdjęć z wystawy zorganizowanej wewnątrz placówki pt. "Z już niepotrzebnego coś niebywałego". Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych przedmiotów, można by powiedzieć ze „śmieci” :) Powstały rewelacyjne zabawki takie jak: pluszaki, roboty, pojazdy, laleczki, domek dla lalek i wiele innych. Podziwiamy za pomysłowość i doceniamy za jakość wykonania. Recykling może być fajną sprawą :)

• Zapraszamy do Centrum Edukacji i Rozwoju

• W załączeniu przesyłamy materiały dotyczące otwieranego Centrum Edukacji i Rozwoju. Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży. Przestrzenie powstały przy współpracy m.st. Warszawy, Unicef i Alior Banku.

• Akcja Rowerowy Maj

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w fantastycznej, proekologicznej i prozdrowotnej akcji. Polegała ona na tzw.aktywnych dojazdach do przedszkola, czyli na rowerze, hulajnodze lub rolkach/deskorolce w miesiącu maju. Każda taka podróż była odnotowywana w specjalnym systemie i tym sposobem na koncie pojawiło się ok. 2042 takich aktywnych przejazdów. Ponadto, podczas kampanii dzieci dowiedziały się o płynących z takiej formy aktywności, korzyściach dla zdrowia i dla klimatu. Optymistom spodobała się ta akcja i z pewnością ją powtórzymy za rok. Sponsorzy i organizatorzy postanowili wynagrodzić aktywne dzieci, grupy i placówki. Wkrótce okaże się, czy i jakie nagrody trafią do nas :) Na pewno zagościmy na pikniku, który jest finałem akcji. Zapraszamy też na niego wszystkich chętnych. Więcej szczegółowych informacji na plakacie.

• Dyżur wakacyjny

• Zgodnie z harmonogramem, od 10 do 24 maja 2022 r. rodzice potwierdzają korzystanie z miejsca w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. Potwierdzeniem woli zapisu jest wniesienie opłaty za żywienie w okresie dyżuru wakacyjnego.

Opłaty za dyżur wakacyjny 2022

• Aktywni Mali Optymiści

• Nasi Optymiści chętnie angażują się w różnorodne działania. W ciągu całego roku przedszkolnego podejmujemy się realizacji wielu ciekawych projektów. one dostosowane do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci. Polegają na wykonywaniu zadań o charakterze artystycznym, sportowym. Dotyczą także świata przyrody. Te projekty to m.in.: "Dzieciaki ratują zwierzaki", "Emocja", "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody", "Zabawy Sztuką", "Dzieci uczą rodziców". Warto brać w nich udział, gdyż wspierają rozwój dzieci, przynoszą radość i satysfakcję :)

• Wesołych Świąt

• Życzymy, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły wszystkim dużo radości i pogody ducha oraz mnóstwo wiosennego optymizmu. Niech będą dla Państwa czasem spędzonym w gronie kochających się i życzliwych osób. Bez pośpiechu i zmartwień, w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Smacznego jajka i mokrego dyngusa. Wesołych Świąt  🐣🐤🐣

• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.

• Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

• Zapraszamy na zajęcia w Punktach dziennego pobytu z możliwością nauki języka polskiego oraz z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy mieszkających na terenie Dzielnicy Bielany.

• Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak, ul. H.CH.Andersena 4, tel. 22 835 93 47 – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy I - III
              • Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, ul. Cegłowska 39, tel. 22 834 13 47 – dzieci z klas IV-VIII
              • Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a, tel. 22 834 52 59 – dzieci ze szkół ponadpodstawowych

Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 9: 00 do 19: 00, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 13:00. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z załączonym grafikiem.

Grafik zajęć Punktów dziennego pobytu z tłumaczeniem

Zapraszamy!