• Światowy Dzień Uśmiechu

• Światowy Dzień Uśmiechu to dla naszego przedszkola święto wyjątkowe. Już od samego rana z pomocą dzieci i rodziców ozdabialiśmy nasz przyprzedszkolny placyk malując na nim radosne buźki. Kolorowe dzieło zostało dokończone przez dzieci w ciągu dnia. Nasze przedszkolaki tworzyły kolorowe, roześmiane prace plastyczne. Starszaki dodatkowo niosły swoje uśmiechy okolicznym mieszkańcom w roześmianej paradzie. Przedszkolaki obdarowywały napotkane dzieci i osoby starsze balonami.

• Królewski Bal Przedszkolaka

• Świat zwierząt, tańce, zabawy ruchowe, konkurencje sportowe - taki był tegoroczny Bal Przedszkolaków pod hasłem "W Królestwie Leśnych Zwierząt". Jak zwykle nie zabrakło na nim mnóstwa śmiechu, radości i pozytywnej energii.

• Akcja "Przytul się do drzewa"

• Jesteśmy zieloni! Ale nie w tematach eko. Z przyjemnością wzięliśmy udział w akcji "Przytul się do drzewa" zorganizowanej przez Fabrykę Aktywności Młodych w ramach inicjatywy #strażnicylasów. Dzieci chętnie pokazywały jakie żywią uczucia do drzew. Podczas naszych rozmów padło wiele optymistycznych wizji świata jak"nigdy nikt nie wyrzuci śmieci do lasu" lub "nie będzie pożarów w lesie". Mamy siłę zmieniać świat na lepsze :)

• Ogólnopolskie Święto Optymizmu

• Wczoraj zorganizowaliśmy kolorowy, wesoły marsz z okazji Ogólnopolskiego Święta Optymizmu :) Wszystkie przedszkolaki rozdawały przechodniom korony z optymistycznym przekazem. Najmłodsze grupy odwiedziły klub seniora. Reakcje ludzi na spontaniczność dzieci były wzruszające. To był dzień pełen uśmiechu i radości!

• Akcja "Kwiatki na rabatki"

• Mali Optymiści co roku świętują Dzień Ziemi. Zawsze w tym dniu poruszany jest temat dbania o naszą planetę. Przypominamy jak właściwie segregować śmieci i mówimy o korzyściach płynących z oszczędzania wody. Dużo uwagi poświęcamy też faunie i florze, która jest poniekąd w naszych rękach. Tym razem we współpracy z rodzicami przeprowadziliśmy akcję "Kwiatki na rabatki". Dzieci poznały nazwy kwiatów, ich budowę i sposób sadzenia. Mogą doglądać teraz każdego dnia jak owoc ich pracy się rozwija. Nasz ogród wygląda kolorowo i wiosennie.

• Mali Sportowcy

• W VII Bielańskiej Olimpiadzie Przedszkolaka nasze przedszkole reprezentowała drużyna dzieci z młodszych grup: Milutki i Chichotki. Przedszkolaki rywalizowały  w zabawach lekkoatletycznych, w różnych konkurencjach, m.in. rzuty „oszczepem”, bieg sprinterski przez płotki, rzuty woreczkiem do celu, Formuła I. Nasza drużyna dzielnie walczyła. Zdobyliśmy statuetkę za IV miejsce, każdy też otrzymał medal :)

• Sportowe wyzwania

• Mali Optymiści uwielbiają ruch! Wiedzą bowiem doskonale, że sport to zdrowie. Zawsze są chętni do wszelkich aktywności. Grupa przedstawicieli naszego przedszkola w tym miesiącu zdobyła 4 miejsce w Przedszolimpiadzie, czyli grach i zabawach ruchowych. Bardzo się cieszymy :)