• Aktywni Mali Optymiści

• Nasi Optymiści chętnie angażują się w różnorodne działania. W ciągu całego roku przedszkolnego podejmujemy się realizacji wielu ciekawych projektów. one dostosowane do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci. Polegają na wykonywaniu zadań o charakterze artystycznym, sportowym. Dotyczą także świata przyrody. Te projekty to m.in.: "Dzieciaki ratują zwierzaki", "Emocja", "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody", "Zabawy Sztuką", "Dzieci uczą rodziców". Warto brać w nich udział, gdyż wspierają rozwój dzieci, przynoszą radość i satysfakcję :)

• Wesołych Świąt

• Życzymy, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły wszystkim dużo radości i pogody ducha oraz mnóstwo wiosennego optymizmu. Niech będą dla Państwa czasem spędzonym w gronie kochających się i życzliwych osób. Bez pośpiechu i zmartwień, w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Smacznego jajka i mokrego dyngusa. Wesołych Świąt  🐣🐤🐣

• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.

• Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

• Zapraszamy na zajęcia w Punktach dziennego pobytu z możliwością nauki języka polskiego oraz z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy mieszkających na terenie Dzielnicy Bielany.

• Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak, ul. H.CH.Andersena 4, tel. 22 835 93 47 – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy I - III
              • Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, ul. Cegłowska 39, tel. 22 834 13 47 – dzieci z klas IV-VIII
              • Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a, tel. 22 834 52 59 – dzieci ze szkół ponadpodstawowych

Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 9: 00 do 19: 00, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 13:00. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z załączonym grafikiem.

Grafik zajęć Punktów dziennego pobytu z tłumaczeniem

Zapraszamy!

• Świąteczna akcja charytatywna

• Warto dodać, Fundacja Małych Stópek wspiera swoimi działaniami takie instytucje jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto, dary ze zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.Zachęcamy do przyniesienia choćby kilku artykułów właśnie takich jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, mokre chusteczki, smoczki, buteleczki, kocyki, ręczniki.

Nie przynosimy używanych zabawek, ubrań, akcesoriów.

Zapraszamy do aktywnego udziału w tej charytatywnej inicjatywie :) Zbiórka trwa do końca roku. Wszystko następnie zostanie przez nas zapakowane i przekazane w potrzebujące ręce. Będziemy o tym informowali :) Więcej o samej akcji jeszcze w pod linkiem: https://paczuszkadlamaluszka.pl/o-akcji/

• Sportowe warsztaty

• W zeszłym roku znaleźliśmy się w grupie najbardziej inspirujących sportowo szkół i przedszkoli. Nagrodą za nasz film video są warsztaty, które będą prowadzone przez organizatorów projektu Pho3nix Active School we współpracy ze sportowcami. Nasze przedszkole odwiedzi olimpijka, pani Sylwia Kocerka (Lewandowska), Jest to wioślarka, medalistka biorąca udział w Mistrzostwach Europy i Świata. Polecamy też obejrzeć inspirujący FILMIK, który zachęca dzieci do aktywnego trybu życia.

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce książek na kiermasz. Dzięki Państwa dobrym sercom udało sią zebrać pokaźną ilość darów. Niedługo zostaną one przekazane organizatorom. Natomiast termin i miejsce kiermaszu podamy wkrótce.

• "Góra grosza" podsumowanie akcji

• Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję "Góra Grosza". Udało się zebrać 276 złotych i 43 grosze. Pieniądze zostaną przekazane dzieciom, które są pod opieką Towarzystwa Nasz Dom. To była już 21 edycja i po raz kolejny pokazała, że razem możemy wiele!

• Wyniki konkursu w ramach ogólnopolskiej akcji Pho3nix Active School

• Zakończył się konkurs, w którym ponad 350 szkół i przedszkoli z całej Polski przygotowało materiały filmowe mające na celu inspirować wszystkich do aktywności sportowej. Oddane głosy pozwoliły nam uplasować się na 60 miejscu w pierwszej setce zwycięskich placówek! W nagrodę Fundacja Pho3nix Active School zorganizuje dla naszych dzieci sportowe warsztaty! Wszystkim, którzy oddali głosy na nasze Przedszkole serdecznie dziękujemy.