• Przerwa wakacyjna

• Zapraszamy do zapoznania się z listem  Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców przedszkolaków.

W terminie do 21 lutego należy złożyć deklarację dotyczącą opieki wakacyjnej w lipcu i sierpniu. Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.

Niezłożenie deklaracji wiąże się z brakiem możliwości uczęszczania do przedszkola w okresie wakacji.

• Życzenia dla Babci i Dziadka

• Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych pogodnych dni. Mali i Duzi Optymiści.

• Pasowanie na Optymistycznego Przedszkolaka

• Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Optymistycznego Przedszkolaka. Do grona naszej optymistycznej społeczności przyjęliśmy Wesołe Sprężynki. Odświętnie ubrane dzieci radośnie prezentowały swoje umiejętności, których nauczyły się do tej pory. Po części artystycznej złożyły przyrzeczenie, podczas którego obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, na nikogo się nie gniewać, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor poprzez dotknięcie ramienia każdego maluszka ołówkiem dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książeczkę oraz misia. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

• Pasowanie na Optymistycznego Przedszkolaka

• Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna i wyjątkowa uroczystość. Mali artyści zaprezentowali przygotowany program artystyczny, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dzieci złożyły przyrzeczenie, po którym pani dyrektor pasowała je na  Optymistycznego Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom oraz upominek ufundowany przez Radę Rodziców. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji :)

• Zrobiliśmy razem coś dobrego!

• Serdecznie dziękujemy za okazane serce i udział w świątecznej zbiórce dla dzieci z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku - Fundacja Rodzin Adopcyjnych. Dary od społeczności naszego przedszkola wraz ze świątecznymi życzeniami zostały przekazane organizatorom zbiórki.

• Konkurs „Geometryczna Kraina”

• Maja, Natalka i Nina reprezentowały nasze przedszkole w dzielnicowym konkursie plastycznym „Geometryczna Kraina”. Organizatorem konkursu był Burmistrz Dzielnicy Bielany, Przedszkole nr 105 oraz 268. Dziewczynki wykonały przepiękne prace, za co otrzymały dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy.

• Śmiecholudki poznają Taekwondo

• Śmiecholudki podczas ostatniego sportowego wyjścia zdobywały pierwsze doświadczenia i umiejętności w nowej dyscyplinie sportowej - taekwondo. Pod okiem trenera, Pana Karola świetnie się bawiły i chętnie ćwiczyły.

• Milumisie bawią się sztuką

• Milumisie z niezwykłym zapałem podjęły się realizacji jednego z zadań Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Zabawy sztuką”. Zadanie polegało na wykonaniu dzieł niemalowanych, inspirowanych sztuką włoskiego artysty Giuseppe Arcimboldo, który zasłynął portretami, na które składały się elementy martwej natury ułożone w obraz twarzy. Dzieci także tworzyły dzieła poprzez układanie obrazów z różnorodnego tworzywa przyrodniczego. Powstały portrety z niezwykłymi i fantazyjnymi fryzurami, a owocowo-warzywne obrazy twarzy zachwycają kolorami i oryginalnością. Milumisie już czekają na kolejne zadania.

• Wyzwania Teodora

• Wesołe Sprężynki i Śmiechotki przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wyzwania Teodora”. W ogrodzie przedszkolnym dzieci spotkały się z profesorem Teodorem i jego asystentem. Przemiły gość opowiedział im o wyzwaniach, jakie dla nich przygotował. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w projekcie każdy otrzyma odznakę za zdobytą sprawność, a na koniec dyplom profesora Teodora.

• Bielańska Olimpiada Przedszkolaków

• IV Bielańska Olimpiada Przedszkolaków już za nami. Nasze Przedszkole reprezentowała 12 osobowa drużyna pięciolatków z grupy Milumisiów. Mali sportowcy w drużynowych zabawach lekkoatletycznych pokonywali konkurencje takie jak: bieg sprintem przez płotki, rzuty oszczepem- rakietą, skoki w dal. Najwięcej emocji przyniósł bieg wytrzymałościowy po obwodzie prostokąta z przenoszeniem piłeczek. Każdy mógł tu poczuć się jak prawdziwy lekkoatleta. Choć zabrakło nam niewielu punktów do podium, to i tak zabawa była wspaniała. Każdy z dumą prezentował pamiątkowy medal.

• Warsztaty przyrodnicze Milumisiów - Jesienne grzybobranie

• Jesień w lesie to czas grzybobrania. Nie zapomniały o tym Milumisie i wybrały się na kreatywną wycieczkę w poszukiwaniu grzybów i odkrywaniu tajemnic lasu. Rozwijały zainteresowania przyrodnicze – utrwalały informacje na temat grzybów jadalnych i trujących. Mogą teraz innych przestrzegać przed zbieraniem muchomorów mówiąc, że są piękne ale bardzo niebezpieczne. A sam pomysł wykorzystania warzyw do wykonania grzybków bardzo się dzieciom podobał. Efekt pracy wszyscy przyznali – doskonały, trudno odróżnić od oryginałów.

• Ogłoszenie

• Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym specjalnie dla dzieci „Jestem Patriotą” ZAJRZYJ TUTAJ. Poprzez różnorodne propozycje zabaw i ćwiczeń chcemy zaprosić nasze przedszkolaki do wspólnego świętowania, jakże ważnego i wyjątkowego dla nas wszystkich dnia – Święta Niepodległości.

• Polska Złota Jesień - udział w konkursie plastycznym

• Mali Optymiści poprzez sztukę wyrażają swoje spostrzeżenia odnośnie jesieni. Przy użyciu farb, kredek, ciekawych materiałów powstały artystyczne prace. Wykonały je: Jagoda, Łucja, Weronika, Lena i Maja. Dzieci zostały docenione. Za udział w konkursie "Polska Złota Jesień" otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz statuetkę.