• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W naszym przedszkolu jak co roku został zrealizowany temat Praw Dziecka. Każda grupa podjęła aktywności dostosowane do swoich możliwości i potrzeb. Podczas realizacji tego zagadnienia śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, oglądaliśmy filmiki, wykonywaliśmy prace plastyczne. Na różne sposoby staraliśmy się wyjaśnić dzieciom, że mają swoje prawa, że my jako dorośli robimy wszystko co w naszej mocy by ich przestrzegać. Na znak solidarności z innymi świętującymi ten dzień ubraliśmy się na niebiesko.

• Święto Niepodległości

• Mali Optymiści zaangażowali się w akcję "Szkoła do hymnu". Z powagą adekwatną do wieku, w sposób jak najbardziej uroczysty 11 listopada o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały hymn.

• Bal z okazji Dnia Przedszkolaka

• W ostatnim czasie w przedszkolu odbył się bal dla wszystkich naszych przedszkolaków. Zabawa taneczna była fantastyczna. Wszystkim dopisywał dobry humor. Niech uśmiech pozostanie na tych buziach przez cały rok.

• Wspomnienia z festynu

• Festyn uważamy za udany sądząc po pozytywnych wrażeniach naszych gości. Pogoda dopisała, atrakcje przypadły do gustu, zwłaszcza malowanie twarzy, zdobienie koron, loteryjka czy gościnna wizyta strażaków oraz Pszczółki Mai i Filipa prosto z bajki. Po placu zabaw rozchodził się przyjemny dźwięk muzyki, rozmów i śmiechu dzieci. Z pewnością za rok powtórzymy taki piknik :) Przedstawiamy poniżej kilka zdjęć:

• Wystawa

• Zapraszamy na spacer w okolice naszego przedszkola. Na ogrodzeniu można obejrzeć galerię zdjęć z wystawy zorganizowanej wewnątrz placówki pt. "Z już niepotrzebnego coś niebywałego". Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych przedmiotów, można by powiedzieć ze „śmieci” :) Powstały rewelacyjne zabawki takie jak: pluszaki, roboty, pojazdy, laleczki, domek dla lalek i wiele innych. Podziwiamy za pomysłowość i doceniamy za jakość wykonania. Recykling może być fajną sprawą :)

• Aktywni Mali Optymiści

• Nasi Optymiści chętnie angażują się w różnorodne działania. W ciągu całego roku przedszkolnego podejmujemy się realizacji wielu ciekawych projektów. one dostosowane do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci. Polegają na wykonywaniu zadań o charakterze artystycznym, sportowym. Dotyczą także świata przyrody. Te projekty to m.in.: "Dzieciaki ratują zwierzaki", "Emocja", "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody", "Zabawy Sztuką", "Dzieci uczą rodziców". Warto brać w nich udział, gdyż wspierają rozwój dzieci, przynoszą radość i satysfakcję :)

• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.

• Sportowe warsztaty

• W zeszłym roku znaleźliśmy się w grupie najbardziej inspirujących sportowo szkół i przedszkoli. Nagrodą za nasz film video są warsztaty, które będą prowadzone przez organizatorów projektu Pho3nix Active School we współpracy ze sportowcami. Nasze przedszkole odwiedzi olimpijka, pani Sylwia Kocerka (Lewandowska), Jest to wioślarka, medalistka biorąca udział w Mistrzostwach Europy i Świata. Polecamy też obejrzeć inspirujący FILMIK, który zachęca dzieci do aktywnego trybu życia.

• Wyniki konkursu w ramach ogólnopolskiej akcji Pho3nix Active School

• Zakończył się konkurs, w którym ponad 350 szkół i przedszkoli z całej Polski przygotowało materiały filmowe mające na celu inspirować wszystkich do aktywności sportowej. Oddane głosy pozwoliły nam uplasować się na 60 miejscu w pierwszej setce zwycięskich placówek! W nagrodę Fundacja Pho3nix Active School zorganizuje dla naszych dzieci sportowe warsztaty! Wszystkim, którzy oddali głosy na nasze Przedszkole serdecznie dziękujemy.

• X Ogólnopolskie Święto Optymizmu

• X Jubileuszowe Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Za nami obchody niezwykle radosnego Ogólnopolskiego Święta Optymizmu. Każda grupa spędziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Zabawom i uśmiechom nie było końca. Niespodzianki czekały nie tylko na dzieci... ale również na rodziców! Owocem pozytywnego myślenia są optymistyczne bajki i wiersze, które napisały kreatywne przedszkolaki wraz z rodzinami. Z utworami można zapoznać się klikając w plik poniżej. Optymizm z pewnością zostanie w naszych sercach na najbliższy rok.