• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W naszym przedszkolu jak co roku został zrealizowany temat Praw Dziecka. Każda grupa podjęła aktywności dostosowane do swoich możliwości i potrzeb. Podczas realizacji tego zagadnienia śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, oglądaliśmy filmiki, wykonywaliśmy prace plastyczne. Na różne sposoby staraliśmy się wyjaśnić dzieciom, że mają swoje prawa, że my jako dorośli robimy wszystko co w naszej mocy by ich przestrzegać. Na znak solidarności z innymi świętującymi ten dzień ubraliśmy się na niebiesko.

• Optymistyczne Królestwo Dzieci

• „Optymistyczne dziecko to szczęśliwe dziecko”

Nasza Pani Dyrektor podczas XX Kongresu Optymistycznych Przedszkoli – KREUJ RZECZYWISTOŚĆ odebrała licencję dla przedszkola na Ogólnopolski Program Optymistyczne Królestwo Dzieci.

Od teraz nasze Optymistyczne Przedszkole będzie realizować swoje zadania w nowej odsłonie. W Królestwie Dzieci każdy będzie mógł odnaleźć swoją drogę do szczęścia. Nie ma przecież nic bardziej cennego jak radość szczęśliwych dzieci, mających wokół siebie mądrych i wspierających dorosłych.

• Razem damy radę!

• Drodzy Rodzice, na prośbę pana burmistrza Grzegorza Pietruczuka nasze przedszkole bierze udział w akcji "Bielany dla dzieci!".

Prawie 150 podopiecznych ukraińskich domów dziecka oraz 57 dorosłych znalazło azyl w ośrodku w Ustce. I od blisko 6 miesięcy Dzielnica Bielany udziela wsparcia dzieciom znajdującym się w ośrodku jak i tym, które przebywają w szpitalach pediatrycznych w Ukrainie. Dzieci nieustannie potrzebują ubrań, jedzenia, środków higienicznych, wózków, zabawek itp.

Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc i udział w akcji, podczas której będziemy zbierali zarówno rzeczy materialne jak i fundusze na pomoc dla dzieci z domów dziecka, które przebywają w Polsce oraz tych, które są na oddziałach pediatrycznych w Ukrainie.

Na plakacie są wyszczególnione potrzebne rzeczy, które zbieramy do 10 listopada. Zbiórka w przedszkolnej szatni w wyznaczonym miejscu. Zachęcamy!

Więcej informacji na stronie:

• Bal z okazji Dnia Przedszkolaka

• W ostatnim czasie w przedszkolu odbył się bal dla wszystkich naszych przedszkolaków. Zabawa taneczna była fantastyczna. Wszystkim dopisywał dobry humor. Niech uśmiech pozostanie na tych buziach przez cały rok.

• Dni adaptacyjne w sierpniu

• Zapraszamy maluszki do przedszkolnego ogrodu na zajęcia adaptacyjne 29.08 (poniedziałek) w godzinach 16.00-17.00 oraz 30.08 (wtorek) w godzinach 16.30-17.30.

• Nowy rok przedszkolny

• Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nazwiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

• Wspomnienia z festynu

• Festyn uważamy za udany sądząc po pozytywnych wrażeniach naszych gości. Pogoda dopisała, atrakcje przypadły do gustu, zwłaszcza malowanie twarzy, zdobienie koron, loteryjka czy gościnna wizyta strażaków oraz Pszczółki Mai i Filipa prosto z bajki. Po placu zabaw rozchodził się przyjemny dźwięk muzyki, rozmów i śmiechu dzieci. Z pewnością za rok powtórzymy taki piknik :) Przedstawiamy poniżej kilka zdjęć:

• Wystawa

• Zapraszamy na spacer w okolice naszego przedszkola. Na ogrodzeniu można obejrzeć galerię zdjęć z wystawy zorganizowanej wewnątrz placówki pt. "Z już niepotrzebnego coś niebywałego". Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych przedmiotów, można by powiedzieć ze „śmieci” :) Powstały rewelacyjne zabawki takie jak: pluszaki, roboty, pojazdy, laleczki, domek dla lalek i wiele innych. Podziwiamy za pomysłowość i doceniamy za jakość wykonania. Recykling może być fajną sprawą :)

• Zapraszamy do Centrum Edukacji i Rozwoju

• W załączeniu przesyłamy materiały dotyczące otwieranego Centrum Edukacji i Rozwoju. Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży. Przestrzenie powstały przy współpracy m.st. Warszawy, Unicef i Alior Banku.

• Akcja Rowerowy Maj

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w fantastycznej, proekologicznej i prozdrowotnej akcji. Polegała ona na tzw.aktywnych dojazdach do przedszkola, czyli na rowerze, hulajnodze lub rolkach/deskorolce w miesiącu maju. Każda taka podróż była odnotowywana w specjalnym systemie i tym sposobem na koncie pojawiło się ok. 2042 takich aktywnych przejazdów. Ponadto, podczas kampanii dzieci dowiedziały się o płynących z takiej formy aktywności, korzyściach dla zdrowia i dla klimatu. Optymistom spodobała się ta akcja i z pewnością ją powtórzymy za rok. Sponsorzy i organizatorzy postanowili wynagrodzić aktywne dzieci, grupy i placówki. Wkrótce okaże się, czy i jakie nagrody trafią do nas :) Na pewno zagościmy na pikniku, który jest finałem akcji. Zapraszamy też na niego wszystkich chętnych. Więcej szczegółowych informacji na plakacie.