• Dla wszystkich dzieci

COŚ DLA GŁOWY

Niedawno obchodziliśmy Dzień Mamy, a następnie Dzień Dziecka. Kalendarz nie zapomniał o kolejnym, ważnym święcie – Dniu Taty. To już 23 czerwca!

Czy tacie potrzebny jest specjalny dzień, czy wystarczy, że obchodzimy Dzień Mamy? Odpowiedź jest prosta! Tak jak mama, również tata zasługuje na swoje święto.

A czy Twój tata jest Mistrzem, podobnie jak tata Świnki Peppy? Jeśli tak, to w jakiej dziedzinie powinien dostać medal?

A może Twój tata jest „Złotą rączką” i potrafi wszystko naprawić? Pomagasz mu czasem w pracach domowych? Zobacz jak pomaga Peppa: TATA PEPPY WIESZA OBRAZEK

Jak dobrze znasz swojego tatę? Opowiadał Ci kiedyś, jak wyglądało jego dzieciństwo? A może o jakiejś niesamowitej przygodzie, która go spotkała? Zobaczcie jak ciekawie potrafi opowiadać Tata Muminka:

Obejrzyjcie zdjęcia z czasów, kiedy twój tata miał tyle lat co Ty teraz. Porozmawiajcie o tym, kim chciał zostać. Czy jego plany się spełniły? Narysuj portret swojego taty: PORTRET TATY

Jak lubisz spędzać czas ze swoim tatą? Posłuchaj co przydarzyło się Basi i jej rodzinie pewnego dnia:

Narysuj swój: WYMARZONY DZIEŃ Z TATĄ

A w ten wyjątkowy Dzień Taty, co będziecie robić? Może skorzystacie z pomysłów z wiersza:

Pamiętajcie, że najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu. Przebywanie razem – to się liczy. Podpatrzcie jak wyglądał Dzień Taty w domu Franklina:

Tacie na pewno będzie miło, kiedy wyrecytujesz mu życzenia. Naucz się wierszyka na pamięć:

ZABAWY Z CYFRAMI

Rozwiąż zadania umieszczone poniżej.

Dla młodszych:
            RYSUJ PO ŚLADZIE WEDŁUG KODU
            OD NAJMŁODSZEGO DO NAJSTARSZEGO
            SERCA
            RODZINKA
            DOMINO ONLINE

Dla starszych:
            POLICZ
            POLICZ I POŁĄCZ
            POLICZ I POKOLORUJ
            SERDUSZKA ONLINE
            ZAKUPY TATY ONLINE

COŚ DLA CIAŁA

Również z tatą możesz się poruszać i aktywnie spędzić czas. Pogoda jest coraz piękniejsza – wyjdźcie na spacer i pobawcie się razem na świeżym powietrzu. Tu znajdziecie kilka pomysłów na ćwiczenia:

ZABAWY RUCHOWE

Możecie poćwiczyć razem również w domu i wykonać np. taki prosty zestaw ćwiczeń:

Sprawdź jaką kondycję ma Twój tata. Czy udźwignie Cię bez problemu? ĆWICZENIA DLA TATY

Czy lepszą od taty Peppy? Zróbcie ćwiczenia, które pojawiają się w bajce – dacie radę?

Nauczcie się układu tanecznego. Może zaśpiewacie również słowa piosenki? Zaproście rodziców i wystąpcie przed nimi!

COŚ DLA RĘKI I OKA

Rozgrzej rączki przed wykonaniem pracy plastycznej dla taty. Wykonaj tyle zadań, ile zdołasz.

Dla wszystkich:
            TAKIE SAME-MUSZKI
            KRAWATY
            LABIRYNT
            POKOLORUJ KRAWATY
            SKARPETKI DO PARY
            TATA I MAMA
            PUZZLE LITERKI
            ODZNAKI
            DOPASUJ CIENIE
            REBUSY
            ODKODUJ
            KOLOROWANKI
            OTOCZ PETELKĄ
            SZLACZKI

KARTY PRACY RÓŻNE

Czy Twój tata jest SUPERMANEM? Ulep z plasteliny swojego tatę jako Super bohatera.

PRACE PLASTYCZNE

Praca plastyczna będzie doskonałym prezentem na Dzień Taty. Wykonaj jedną z propozycji zamieszczonych poniżej. Jeśli nie masz potrzebnych materiałów, narysuj laurkę – każdy prezent zrobiony przez Ciebie z pewnością ucieszy tatę!

Kilka innych pomysłów na Dzień Taty: ŚWIETNE POMYSŁY

A może wyślesz ten prezent do taty listem? Podobnie jak w piosence:

COŚ DLA UCHA

Naucz się którejś z piosenek i zaśpiewaj tacie z samego rana.

TEKST PIOSENKI

ZAPOMINALSKI TATA